Wellness & Spa

Хотел Гранит 4* – Охрид

Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид Хотел Гранит е модерен хотел со четири ѕвезди. Располага со резиденција, ресторан, кафе-бар, големи тераси и сопствена песочна плажа, базен за возрасни и базен за деца. Исто така во склоп на хотелот се и фитнес клубот,салата за пинг-понг,терените за тенис и кошарка.

Линк до хотелот http://hotelgranit.com.mk/presentation.php

* Цената е по лице на ден со вклучена туристичка такса
* деца од до 6 г. бесплатно
* деца од 6 до 12 г. Попуст 50 %
* за деца со полни 12г. – се плаќа целосен износ
* доплата за апартман +12 евра по лице по услуга