Банско, Понуди Есен / Зима

CASA KARINA 4*

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила.

Капацитет и услуга: 

Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи. Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата. Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител. Во лоби барот е обезбеден бесплатен безжичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

далечина од

 Далечина од центарот
Жичара: 100 m

Хотелски содржини и услуги

 Интернет
 Ресторан
 Лоби бар
 Ски гардeробер
 Собна услуга
 Перална
 Сервис за пеглање
 Wi-fi бесплатно (јавни места)
 Подземен паркинг со доплата

Активности во близина на хотелот

 Пинг-Понг
 Јавање коњи
 Билијард
 Скијање
 Риболов
 Планинарење
 Велосипедизам
 Голф курс (на одалеченост од 3 км)

сите соби се опремени со

 Телефон
 Сателитска ТВ
 Фен
 Греење
 Бања/Тоалет
 Бањарки и папучи
 Балкон или Тераса
 Бебешко креветче

локација

X Координати: 41.824952
Y координати: 23.479103

Спа Услуги

 Внатрешен базен (бесплатно)
 Сауна (бесплатно)
 Парна бања (бесплатно)
 Турска бања/ Хамам
 Фитнес (бесплатно)
 Mасажа третмани
 Солариум