Кумбургаз

Кумбургаз

На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујугчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри. Кумбургаз е место каде што можете да најдете буквално се што е потребно за добар одмор и релаксација. Може да сретнете хотели со 3, 4 и 5*, ресторани и кафетерии на самото крајбрежје и да уживате во прекрасниот поглед на морето.


DIAMOND CITY HOTELS & RESORTS 3*

Хотелот Дијамант Сити е одличен избор за сместување во Кумбургаз. Овој модерен хотел, чија историја започна во 1990 година, има 90 соби. Овој имот со 3* ѕвезди нуди 24-часовна услуга и комфорт. Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има бесплатен wi-fi, фен, и пешкири.

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Седум ноќевања во хотел Diamond city Hotel 3* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок;
– Автобуски превоз со високотуристички автобус;
– Бесплатни лежалки.
Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Патничко осигурување;
– Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15€ за во два правци;
– Факултативни излети;
– Доплата за SNGL соба е 50% од редовната сума на аранжманот.
 НАПОМЕНА:
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна;
– Деца до 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител);
– Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни.
* ЗА ВЛЕЗ ВО РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ПОТРЕБНО Е ПАТНИТЕ ИСПРАВИ ДА СЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКУВАЊЕ!
* ПОСТОИ ОПЦИЈА ЗА ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ВО ХОТЕЛОТ, И ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ЗАБАВИ НА ПЛАЖА.

BLUE WORLD 4*

Хотелот ВLUE WORLD 4* е  на сама плажа, кој има своја приватна плажа, спа, базен, теретана. Сместувањето е во двокревенти и трокреветни соби.

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Седум ноќевања во хотел Blue World 4* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок;
– Автобуски превоз со високотуристички автобус;
– Бесплатни лежалки;
– Користење на СПА( теретана, сауна, парна бања, турска бања).

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Патничко осигурување;
– Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15€ за во два правци;
– Факултативни излети;
– Доплата за SNGL соба е 50% од редовната сума на аранжманот.

 НАПОМЕНА:
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна;
– Деца до 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител);
– Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни.
* ЗА ВЛЕЗ ВО РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ПОТРЕБНО Е ПАТНИТЕ ИСПРАВИ ДА СЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКУВАЊЕ!
* ПОСТОИ ОПЦИЈА ЗА ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ВО ХОТЕЛОТ, И ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ЗАБАВИ НА ПЛАЖА.

GRAND GOLD 4*

Сместување е во хотел GRAND GOLD со 4* на сама плажа во Кумбургаз, кој има своја приватна плажа и за користење на лежалка не е потребна доплата. Хотелот располага со различен тип на соби од кои можат да се сместат најмалку 2 лица до макс. 5 лица а вкупниот број на соби е 73.Во склоп на хотелот иима два ресторани (на отворено и затворено) и базен кој е со солена вода секако бесплатен за користење.

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Седум ноќевања во хотел Grand Gold 4* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок;
– Автобуски превоз со високотуристички автобус;
– Бесплатни лежалки и пешкири на плажа и базен;
– Користење на базен;
– Туристички придружник за време на патувањето.

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Патничко осигурување;
– Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15€ за во два правци;
– Факултативни излети;
– Доплата за SNGL соба е 70% од редовната сума на аранжманот.

 НАПОМЕНА:
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна;
– Деца до 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител);
– Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни.
* ЗА ВЛЕЗ ВО РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ПОТРЕБНО Е ПАТНИТЕ ИСПРАВИ ДА СЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКУВАЊЕ!
* ПОСТОИ ОПЦИЈА ЗА ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ВО ХОТЕЛОТ, И ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ЗАБАВИ НА ПЛАЖА.

HOTEL MARIN PRINCESS 5*

Хотелот Marin Princess нуди опуштен и мирен престој. Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има три базени, од кои два на отворено и еден затворен. Располага со турска бања, сауна, масажа, џакузи, и фитнес сала. Собите во хотелот Kumburgaz Marin Princess имаат сателитска ТВ и работна маса. Некои соби имаат топла када и пространа седење. Хотелот служи голем појадок кој е вклучен  во цената. Гостите можат да се релаксираат веднаш до надворешниот базен, кој има тобогани.

Во цената на аранжманот е вклучено:
– Седум ноќевања во хотел Маrin Princess 5* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок;
– Автобуски превоз со високотуристички автобус;
– Бесплатни лежалки;
– Користење на 3 базени со солена вода (2 надворешни и еден внатрешен);
– Користење на СПА (теретана, сауна, парна бања, турска бања).

Во цената на аранжманот не е вклучено:
– Патничко осигурување;
– Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15€ за во два правци;
– Факултативни излети;
– Доплата за SNGL соба е 50% од редовната сума на аранжманот.

 НАПОМЕНА:
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна;
– Деца до 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител);
– Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни.
* ЗА ВЛЕЗ ВО РЕПУБЛИКА ТУРЦИЈА ПОТРЕБНО Е ПАТНИТЕ ИСПРАВИ ДА СЕ МИНИМУМ 6 МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКУВАЊЕ!
* ПОСТОИ ОПЦИЈА ЗА ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА ВО ХОТЕЛОТ, И ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ЗАБАВИ НА ПЛАЖА.

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ:

– крстарење со брод по Босфор – 25€;
– посета на Момината кула;
– посета на Ускудар;
– Ноќен Истанбул –  Посета нa Emaar Square Mall и Watergarden и Таксим;


VIP Пакет (Крстарење по Босфор, Момина кула, Ускудар, Emaar Squere Mall, Watergarden, и Таксим Плоштад) = 65€