Велигденски понуди

Нови Сад и Белград

30 април (петок)    Скопје – Нови Сад

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 2.30 часот, тргнување за Србија во 3.00 часот. Возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Нови Сад во претпладневните часови. Разглед на градот со стручен локален водич: обиколка на најголемата средноевропска Петроварадинска тврдина од каде има прекрасен поглед кон градот, плоштадот на Слободата, Градското собрание, Римокатоличката црква, зградата Железен човек, улицата на Јован Јовановиќ Змај, Соборната црква, Дунавската улица, Дунавскиот парк… сместување во хотел. Слободно време за индивидуални актовности и прошетки. Ноќевање.

1 мај (сабота) Нови Сад – Инџија

Појадок. По појадокот факултативна посета на аутлет шопинг – центарот Инџија. Враќање во хотел. Факултативна вечера во традиционален ресторан. Организирана посета на Православна црква по повод Христовото воскресение. Ноќевање.

2 мај (недела)  Нови Сад – Белград

Појадок. По појадокот, тргнување за Белград, пристигнување околу пладне. Разгледување на градот со стручен локален водич: хотел Москва, Кнез Михајловата улица, Соборната црква, Парламентот, булеварот на Револуцијата, Калемегдан… сместување во хотел. Слободно време. Факултативна вечера во ресторан на Скадарлија. Ноќевање.

3 мај (понеделник)  Белград – Скопје

Појадок. По појадокот тргнување за Скопје. Попатна посета на ИКЕА. Тргнување за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Скопје околу полноќ.

Цена на аранжманот по лице:

За резервации направени со 50% аконтација до 13 март 6.510 мкд. (105 евра)
Редовна цена 7.130 мкд (115 евра)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Нови Сад – Белград – Скопје
 • Сместување во хотел „Нови Кровови“ (www.hotel-starikrovovi.com) Нови Сад на база 2 ноќевања со појадок, и хотел „Славија“ (slavijahotel.com) Белград на база 1 ноќевање со појадок
 • Разглед на Нови Сад и Белград со стручни локални водичи
 • Организација на патувањето со лиценциран придружник-пратител на групата за време на патувањето и престојот

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Вечера во Белгран / Вечера во Нови Сад
 • Разглед на Белград – 10 евра
 • Разглед на Нови Сад – 10 евра
 • Посета на аутлет шопинг – центарот Инџија
 • Туристичка такса, 1,5 евра во Белград по лице на ден (плаќање во хотел)
 • Патничко – здравствено осигурување

Напомени:

 • За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници
 • За овој аранжман вашат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ
 • Уплатата се врши исклучиво во денари